Czy na ropie da się zarobić

Na czym liczy inwestowanie w ropę? Czarne złoto na targu surowcowym

Prasówki

Na czym polega inwestowanie w ropę? Czarne złoto na placu surowcowym Ropa naftowa to kluczowy, energetyczny surowiec, który odgrywa dużą działalność na świecie. Jej niezwykłość polega na ostatnim, iż jest stosowana do produkcji paliw płynnych, które dostarczają do napędu środków transportu. Obok gazu ziemnego, węgla kamiennego oraz brunatnego ropa jest ważny kopalny surowiec energetyczny gospodarczego świata. Nie dziwi wiec fakt, że wkładanie w ropę interesuje coraz wyższe grono inwestorów

Na czym polega inwestowanie w ropę? Czarne złoto na placu surowcowym

Z nadruku dowiesz się:

jakie są rodzaje ropy naftowej,
jak wkładać w ropę,
z czego pragną notowania cen ropy.

Czarne złoto – rodzaje ropy naftowej

Na placu istnieje kilka rodzajów tego materiału. Do najłatwiejszych kwalifikuje się cztery rodzaje ropy. Stanowią to:

• ropa Brent – jest wybierana z zakresu Morza Północnego. Przylega do rodzaju „słodkiej” ze względu na niską zawartość siarki.

• ropa WTI – pochodzi głównie ze Bądź Powiązanych z rejonów Apallachów i Luizjany. To też ropa „przyjemna” oraz wygodna.

• Ural (REBCO) – wydobycie ropy trzyma w tym wypadku stanowisko w Zachodniej Syberii natomiast w miejscowościach gór Uralu. Ważna ją zdać do rodzaju „kwaśnych”.

• Benchmark OPEC Reference Basket – to koszyk oddający się z wielu rodzajów ropy wydobywanych i wydawanych przez kraje kartelu OPEC.

Inwestowanie w ropę – szeroki wachlarz możliwości

Handel surowcami takimi jak ropa dokonuje się za pomocą standaryzowanych kontraktów terminowych na międzynarodowych giełdach. Rynek towarowy dzieli się na dwie grupy uczestników: pierwsza z nich toż podmioty handlujące kontraktami w obiekcie zapewnienia cen produktów (hedging). Druga część to spekulanci, którzy korzystają na skali cen ropy naftowej.

Stosunkowo młodymi sprzętami są kontrakty na różnice kursowe (CFD). Inwestowanie w ropę w taki polityka jest aktualnie wygodne w wielu instytucjach finansowych, ponadto w TMS Brokers. Traderzy chętnie wybierają ten instrument z racji tego, że zmusza on mniejszego zaangażowania pieniądza niż np. kontrakty futures. Poniżej krótka charakterystyka możliwości inwestowania w ropę:

Contract for difference (CFD)
CFD to instrument pochodny. Dokładnie oznacza kontrakt na różnice kursowe. Jest jasny na placu OTC (Over the Counter), czy na placu pozagiełdowym. Instrument ten istnieje lewarowany, co oznacza, iż nie trzeba mieć naprawdę długimi środkami pieniężnymi gdy w wypadku lokat w kontrakty futures. W TMS Brokers widoczne są dwa sposoby kontraktów CFD opartych o cenę ropy:

CFD oparty o cenę kontraktu terminowego futures na ropę Brent notowanego na giełdzie Intercontinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe)
CFD oparty o futures na ropę WTI z giełdy NYMEX.
Wartość nominalna 1 kontraktu (1 lota) to w poszczególnym, kiedy oraz w różnym przypadku ta cena baryłki pomnożona przez 1000 USD. Cechą tego instrumentu istnieje zatem, że wkładanie w ropę jest tutaj możliwe przy otwarciu pozycji krótszej niż 1 lot. Są dostępne dziesiętne, kiedy również przednie części kontraktu, co otwiera drogę inwestorom z młodszym portfelem. Inwestycje na układach CFD przebiegają podobnie gdy na placu forex. Ropa prawdopodobnie stanowić poprzez nas kupowana (pozycja długa) lub sprzedawana (pozycja krótka) – to możemy inwestować w trakcie trwania hossy oraz bessy.

Kontrakt Futures
Kontrakt Futures oparty o cenę ropy WTI Light Seet jest wpisywany na giełdzie NYMEX (New York Mercantile Exchange) CME. Instrument ten istnieje całkowicie wystandaryzowany, ponieważ podlega obrotowi giełdowemu. Jeden kontrakt opiewa na cena 1000 baryłek. Instrument na giełdzie ma ticker CL. Minimalna zmiana waloru wynosi 0.01 USD, co oznacza, że przy najmniejszym ticku, przy jednym kontrakcie, zysk lub strata wyniesie 10 USD. Aby otworzyć 1 kontrakt, wymagany depozyt wstępny wynosi ok. 4710 dolarów. Niestety, kontrakty futures nie są podzielne, stąd również nie możemy uzyskać lub sprzedać mniej niż samego kontraktu. Ten aparat jest jasny na którejkolwiek z budów transakcyjnych w Lokalu Maklerskim TMS Brokers (platforma TMS Direct).

ETF-y oparte o cenę ropy
Instrument typu ETF (Exchange Traded Funds) jest funduszem inwestycyjnym, jaki ma na końcu odzwierciedlenie zachowania określonego benchmarku. Takim benchmarkiem prawdopodobnie stanowić cena ropy naftowej. Fundusz dokonuje emisji jednostek ETF (tytułów uczestnictwa, które są papierami wartościowymi) na bazie zakupionych do portfela instrumentów finansowych. Tytuły uczestnictwa są pisane na giełdzie. Cechą tego rodzaju instrumentów są znacznie małe opłaty, bowiem te instrumenty są zarządzane pasywnie.

Z czego pragną notowania cen ropy?

Wahania kursu amerykańskiej waluty w system naturalni mają wpływ na wycenę czarnego złota, i tymże jednym na inwestowanie w ropę. Dzieje się właśnie dlatego, że waluta USA jest firmą rozliczeniową w wszystkim obrocie czarnym złotem. Aprecjacja dolara będzie dostarczać spadek notowań cen ropy, a osłabienie USD przełoży się na dominację byków na placu tego materiału energetycznego.

Jak każdy rynek surowcowy, również rynek ropy naftowej jest uzależniony od relacji popytowo-podażowej. To akurat podaż (czyli wydobycie) ropy oraz popyt (konsumpcja) mocno determinują ceny ropy na giełdzie. Globalny wzrost finansowi będzie montował zapotrzebowanie na czarne złoto. Natomiast recesja zadziała odwrotnie.

To, czy ropa zdrożeje w małym okresie, będzie chcieć m.in. od decyzji kartelu OPEC, nastrojów inwestorów, wydarzeń geopolitycznych czy danych na problem zapasów ropy (publikowanych przez DoE lub API).

Cena baryłki ropy jest główną propozycją dla całych krajów, które używają ten środek w naszym przemyśle. Droższa ropa to czystszy koszt produkcji dóbr oraz usług, co z serii miesza się na spadek marży zysku oraz spadek efektywnego popytu

Zobacz również Oil Profit

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments